اندیکاتور Aroon

از {{model.count}}
10,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

پشتیبانی

پشتیبانی 24 ساعته


توضیحات اجمالی

آرون یک شاخص عالی برای اندازه گیری حرکت و قدرت روند است. ابزاری عالی برای معامله روند و تشخیص معکوس شدن قیمت

آرون یک شاخص نسبتا کمتر شناخته شده است. با این حال، این بدان معنا نیست که قدرت کمتری دارد. به خوبی شاخص های دیگر است، اگر بهتر نباشد. توشار چنده این اندیکاتور را در سال 1995 توسعه داد. اساساً نشانگر Aroon برای دانلود رایگان MT4 برای شناسایی نوع روند در بازار (روند صعودی، نزولی یا حرکت جانبی) طراحی شده است. همچنین قدرت روند را اندازه گیری می کند و معامله گران را از بازگشت احتمالی قیمت مطلع می کند. علاوه بر این، به معامله گران کمک می کند تا تثبیت و اصلاح اصلاحی در بازار را شناسایی کنند.


نشانگر آرون چگونه کار می کند

این نشانگر از Aroon up و Aroon down تشکیل شده است. Aroon up ارزش روند صعودی را اندازه گیری می کند در حالی که Aroon down روند نزولی در بازار را اندازه گیری می کند. این دو خط به معامله گران کمک می کند تا حرکت قیمت را تعیین کنند و با اندازه گیری ارزش روند صعودی و نزولی در بازار، فشار فروش و خرید را در بازار پیش بینی کنند. این اندیکاتور یک نوسانگر را در نمودارهای قیمت با مقادیر 0 تا 100 نشان می دهد که دو منحنی بین مقادیر در نوسان هستند. به عنوان مثال، اگر Aroon up بالاتر از Aroon down باشد، نشان دهنده یک روند صعودی است. به همین ترتیب، زمانی که آرون از بازار ارزش 50 عبور می کند، این نشانه ای از یک روند صعودی قوی است. این سناریو توسط Aroon Down پایین تر از 30 تایید می شود. به طور مشابه، زمانی که نزول آرون بالاتر از مقدار 50 باشد، روند نزولی قوی است. این سیگنال توسط خط بالا آرون نزدیک به علامت صفر تقویت می شود. با این حال، زمانی که هر دو خط Aroon در مجاورت یکدیگر قرار دارند، این نشانه‌ای است که بازار در حال تثبیت است. هنگامی که یک خط نزدیک به سطح 100 است، روند به خوبی تثبیت و قوی است. با این حال، وقتی از 30 بازار به سمت صفر می‌گذرد، روند در حال تبدیل شدن به آخر هفته است و احتمالاً به سمت معکوس پیش می‌رود.


مثال ها:

نمودار بالا حرکت قیمت یورو در برابر دلار نیوزیلند را نشان می دهد. توجه کنید که چگونه خط آبی پایین آرون در اطراف علامت 100 قرار می گیرد، همانطور که توسط ناحیه دایره قرمز نشان داده شده است. خط زرد Aroon up در اطراف ناحیه مقدار 0 باقی می ماند. این واقعیت که خط آبی حدود 100 است به معنای قوی بودن روند نزولی است. عمل قیمت صحت سیگنال نشانگر را تایید می کند. همانطور که توسط فلش قرمز نشان داده شده است، قیمت یک روند نزولی ثابت را حفظ می کند. به طور مشابه، در طول یک روند صعودی قوی، خط زرد Aroon رو به بالا در اطراف مقدار 100 باقی می ماند در حالی که خط آبی در اطراف علامت 0 نوسان می کند، همانطور که توسط ناحیه دایره ای سبز نشان داده شده است. در واقع، قیمت در راستای سیگنال اندیکاتورها یک روند صعودی ثابت ایجاد می کند.


نتیجه

این یک شاخص عالی برای سوار شدن به روند است. همچنین می تواند به شما در اندازه گیری حرکت روند و پیش بینی برگشت قیمت قریب الوقوع کمک کند. فقط حرف ما را قبول نکنید. پیش بروید و آن را امتحان کنید.


منبع توضیحات : اندیکاتور اسپات


MomPeriod: تعداد میله‌هایی که نشانگر برای محاسبه  بالاترین و کمترین مقدار استفاده می‌کند. از این اطلاعات برای رسم خطوط روی  نشانگر استفاده می کند.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...